Cypr- co warto zobaczyć

http://www.miniewdroge.pl/2017/10/cypr-co-warto-zobaczyc.html#moreCypr- czyli kopniak na rozpoczęcie planowania prawdziwych wypadów.
Co prawda, akurat te wakacje były dla nas odpoczynkiem po naszym ślubie oraz tydzień po mojej obronie na studiach podyplomowych :), 
jednak były preludium właściwej podróży poślubnej.


Z obecnym doświadczenim zorganizowałabym ją zupełnie inaczej, my jednaj pofrunęliśmy tam w zorganizowaną podróż z biurem podróży.

Jednak tym, którzy mają umiejętność planowania wycieczek a przede wszystkich chęć zwiedzania, radzę robić to na własną rękę- jak my byśmy to teraz zrobili.

Do rzeczy. Na Cypr- do Laranki- lata wizzair z Katowic, dzięki czemu można dostać się nawet tam za 250 zł, wynająć samochód- ale uwaga! Na Cyprze poruszamy się lewą stroną, także osoby, które nie są pewne, powinny posługiwać się raczej komunikacją miejską.

Kiedy lecieć?
My polecieliśmy z początkiem lipca- już wtedy było bardzo gorąco, powyżej  30 stopni, a trawa była wypalona.
Najgorętszy okres to lipiec/sierpień. Jeżeli nie jesteście fanami upałów polecam maj/czerwiec/wrzesień.

Co zobaczyć?

Most zakochanych

Piękny naturalny klif w kształcie serca, oblany lazurową wodą.


Famagusta
Opuszczone miasto na tureckiej części Cypru.
Oglądaliśmy ją przez lornetki ze statku, podczas rejsu. Na granicy Turecko-Cypryjskiej stoi żołnierz z bronią, dlatego dopłynęliśmy do granicy i zawróciliśmy. 
Można zobaczyć wiele budynków, opuszczonych, bez okien- dla mnie widok straszny, ale warty zobaczenia.


Klify

Cudy natury, my podziwialiśmy od strony morza.

Zabytkowa uczta

My jednak nie zdobyliśmy się, niestety, jedynie przejazdem widzieliśmy kilka z nich, wiemy jednak, że obfituje z zabytki.

Całodobowa impreza
Czyli Aya Napa

Cudna zatoka, w której kolor wody zmieniał się etapami z zielonkawego po lazurowy.
Na środku zatoki znajduje się mała wysepka, z której można poskakać do wody, ale tylko od strony otwartego morza, ponieważ w stronę plaży woda sięga kolan.

Głośna muzyka, sami młodzi ludzie, bary wokoło plaży- dają możliwość wyszumienia się.


Transport

Ze względu na fakt, że poznaliśmy dodatkowe 3 pary, podróżowaliśmy w 8 osób, najwygodniejszym i wcale nie najdroższym rozwiązaniem, była podróż taksówką, która pomieściła wszystkich. Po dogadaniu się z taksówkarzem koszt przewozu w dwie strony wynosił 4-5 euro na 2 osoby. podróż ok 2 godzinna. Lub w jedną stronę- koszt taki sam. 
W podobnych pieniążkach wychodziła nas podróż transportem publicznym.
Some text